Czarne wizytówki są bardzo eleganckie przyciągają wzrok  i robią bardzo duże wrażenie na osobie której wręczamy taką wizytówkę. Czarne wizytówki można wykonać jednym z dwóch sposobów.

Pierwszy sposób pole na tym, że na czarnym matowym papierze, barwionym przez producenta już na etapie produkcji, wszystkie dane wykonujemy błyszczącym lakierem UV. W tego rodzajach wizytówkach krawędzie wizytówek są czarne, w kolorze papieru.

Druga tańsza metoda polega na zadrukowaniu białego kartonika , jednostronnie lub dwustronnie, czarnym kolorem na którym wybrane elementy wykonuje się błyszczącym lakierem UV.
Wizytówki takie można dodatkowo zafoliować folią matową, która doda im większej elegancji i bardziej uwidoczni elementy polakierowane. Folia sprawia także, że wizytówki są bardzo miłe i aksamitne w dotyku.

Na tego rodzaju wizytówkach można nadrukować białe lub kolorowe elementy czego nie wykonujemy na wizytówkach wykonanych z czarnego papieru. W tego rodzaju wizytówkach krawędzie wizytówek pozostają białe co niektórym osobom może przeszkadzać.

 

Wizytówki wykonane z czarnego papieru na którym wszystkie dane teleadresowe oraz logo zostało wykonane błyszczącym lakierem UV. Na takich wizytówkach nie wykonujemy nadruków w kolorze kolorowych.

Stosując papier barwiony na czarno przez producenta unikamy białych krawędzi, które występują gdy chcemy ograniczyć koszty i biały papier zadrukowujemy czarną aplą.

Przykład wizytówek w których jedna strona pozostała biała. Na tej stronie umieszczono wszystkie dane teleadresowe. Druga strona została zadrukowana czarną aplą na której błyszczącym lakierem UV wykonano logo. Dodatkowo aby podnieść walory estetyczne obie strony zostały zafoliowane matową folią.

Przykład wizytówek wydrukowanych na białym papierze. Obie strony wizytówki zostały zadrukowane czarną aplą. Na jednej stronie umieszczono teksty w kolorze białym oraz elementy graficzne wykonane błyszczącym lakierem UV.

Kolejny przykład wizytówek wydrukowanych na białym papierze. Obie strony wizytówki zostały zadrukowane czarną aplą. Na jednej stronie umieszczono teksty w białym kolorze a na drugiej logo wykonane błyszczącym lakierem UV.